1.   ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

         1.1. Цей Статут визначає організаційні та правові засади створення, діяльності, припинення, Приватного акціонерного товариства «Львівський обласний виробничий рибний комбінат»  (ідентифікаційний код  22397707)  (надалі - Товариство),  його  правовий статус, права та обов'язки акціонерів.

        1.2. Приватне акціонерне  товариство «Львівський обласний виробничий рибний комбінат»  (ідентифікаційний код  22397707)  (надалі - Товариство) є новим найменуванням Публічного акціонерного товариства  «Львівський обласний виробничий рибний комбінат»  (ідентифікаційний код  22397707). В свою чергу Публічне акціонерного товариства  «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» змінило своє найменування (протокол загальних зборів акціонерів від 11.04.2013р №1) з Відкритого акціонерного товариства    «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» (ідентифікаційний код  22397707), яке засноване шляхом перетворення орендного підприємства   «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» у Відкрите акціонерне товариство «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» згідно з наказом Регіонального відділення фонду державного майна України по Львівській області від 28 грудня 1994 року № 1308, статут якого зареєстровано Яворівською районною Радою народних депутатів 28 грудня 19994 року(реєстраційний номер 22397707).       

         1.3. Товариство є  універсальним правонаступником всіх прав і обов’язків  Публічного акціонерного товариства «Львівський обласний виробничий рибний комбінат».

        Зміна найменування та типу з Публічного акціонерного товариства «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» (ідентифікаційний код  22397707) на Приватне акціонерне товариство  «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» (ідентифікаційний код  22397707) відбулася у відповідності до Закону України «Про акціонерні товариства» згідно рішення загальних зборів акціонерів Товариства (протокол №2 від 20.09.2016 року).

       1.4. Зміна типу  та найменування  акціонерного Товариства  з  відкритого на публічне та з публічного на приватне не є його перетворенням, а здійснена у зв’язку зі змінами в законодавстві.

       1.5. Товариство має повне та скорочене найменування.

        Повне найменування українською мовою:Приватне  акціонерне товариство «Львівський обласний виробничий рибний комбінат»;

        Скорочене найменування українською мовою: ПрАТ «Львівський облрибкомбінат»;

        Повне найменування англійською мовою : PRIVATE JOINT STOCK COMPANY «Lviv region fishery enterprise»

       Скорочене найменування англійською мовою: PrJSC «Lviv region fishery enterprise».

       1.6. Організаційно-правова форма  товариства - акціонерне товариство, тип - приватне акціонерне товариство.

       1.7. Місце знаходження товариства 81642: Україна, Львівська обл. Миколаївський р-н, с. Рудники, вул. Рибгоспна,9.

       1.8. Товариство створене на невизначений строк діяльності.

 

2. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ТА ПРАВА ТОВАРИСТВА.

 

       2.1. Товариство є юридичною особою, яке створене відповідно до чинного законодавства України, має найменування, самостійний баланс, круглу печатку та кутовий штамп із своїм найменуванням, фірмові бланки, може мати знаки для товарів та послуг, промислові зразки та інші засоби візуальної ідентифікації Товариства, має право відкривати поточні, валютні, депозитні та інші рахунки в банківських установах. Товариство складає зведену консолідовану звітність, включаючи баланси по всіх структурних підрозділах Товариства відповідно до вимог чинного законодавства України.

      На печатці Товариства зображені концентричні вписані кола, по периметру яких розміщений напис: Україна, Приватне акціонерне товариство «Львівський обласний виробничий рибний комбінат»

В центрі печатки є напис: ПрАТ «Львівський облрибкомбінат»  № 22397707

        2.2.  Товариство має цивільні  права та обов’язки, цивільну правоздатність. Цивільна правоздатність може бути обмежена лише за рішенням суду.

        Товариство самостійно виступає позивачем та відповідачем в судах загальної юрисдикції, господарських, адміністративних, спеціалізованих та інших судах. Товариство набуває прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до цього Статуту, чинного законодавства України та інших внутрішніх документів Товариства. Орган або особа, яка відповідно до цього Статуту або чинного законодавства України виступає від імені Товариства, зобов'язані діяти в інтересах Товариства, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень. Якщо члени органу Товариства та інші особи, які відповідно до чинного законодавства України чи цього Статуту виступають від імені Товариства, порушують свої обов'язки щодо представництва, вони несуть солідарну відповідальність за збитки, завдані ними Товариству.

      2.3. Товариство має право від свого імені вчиняти будь-які правочини та укладати будь-які договори, набувати  майнові  i особисті немайнові права, нести обов'язки.

      2.4. Товариство відповідно до чинного законодавства України на свій розсуд володіє, користується  та розпоряджається майном, що знаходиться у його власності.

     Майно та активи Товариства, а також майно, що передано Товариству у користування, не підлягають  націоналізації, конфіскації чи іншому безоплатному вилученню.

      2.5. Товариство має право засновувати (створювати)  інші юридичні особи (у т.ч. створювати дочірні підприємства), створювати (відкривати) філії та представництва, інші відокремлені та невідокремлені  підрозділи як на території України, так і за її межами (за кордоном).

      Товариство  має право створювати спільно з іншими українськими та іноземними юридичними  і фізичними особами на території України та за її межами (за кордоном) господарські товариства, спільні підприємства, інші види юридичних осіб.

     2.6. Товариство має право набувати цінні папери, паї, частки у статутному капіталі, корпоративні права інших юридичних осіб.

     2.7.  Товариство має право залучати кошти в будь-якій не забороненій законом формі, включаючи емісію цінних паперів (акцій, облігацій).

     2.8.  Товариство має право на охорону комерційної таємниці, інформації з обмеженим доступом та іншої конфіденційної інформації про свою діяльність. Обсяг інформації, що складає комерційну таємницю чи інформацію з обмеженим доступом, носить конфіденційний характер і не підлягає розголошенню, встановлюється органами Товариства відповідно до вимог чинного законодавства України та цього Статуту.

     2.9. Товариство має право на недоторканність його ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть належати Товариству. Особисті немайнові права Товариства захищаються відповідно до чинного законодавства України.

     2.10. Товариство має право здійснювати підприємницьку (господарську) та іншу діяльність, що  не суперечить чинному законодавству України. Товариство самостійно планує та  здійснює свою  діяльність. Товариство самостійно визначає ціни на власну продукцію (товари, послуги, роботи).

     Товариство має право у встановленому чинним законодавством України  порядку брати участь у зовнішньоекономічній діяльності (у т.ч. самостійно  здійснювати зовнішньо-економічну діяльність з перелічених в цьому Статуті та інших напрямів діяльності) та самостійно або при посередництві інших суб'єктів господарювання здійснювати операції по експорту та імпорту товарів (робіт, послуг)  як в Україні, так і за її межами. Товариство вправі самостійно укладати всі  види зовнішньоекономічних договорів (угод, контрактів).

     2.11. Товариство самостійно розробляє і затверджує штатний розклад (розпис), визначає  фонд оплати  праці та встановлює  форми, системи  і розміри оплати праці (інші види доходів) власних працівників, порядок надання  і тривалість щорічних оплачуваних і додаткових відпусток. Товариство має право самостійно встановлювати для своїх працівників додаткові відпустки, скорочений  робочий день, інші пільги тощо. Товариство має право залучати для роботи українських та іноземних спеціалістів.

     2.12.  Товариство самостійно організовує та здійснює облік результатів  власної  фінансово-господарської  діяльності. Фінансовий рік Товариства співпадає з календарним роком. Бухгалтерський та податковий облік і звітність ведуться Товариством  відповідно до чинного законодавства України. Товариство щорічно публікує для загального відома річний звіт, бухгалтерський баланс, відомості про прибутки і збитки, а також іншу інформацію, передбачену чиним  законодавством України.

     2.13.  Товариство  самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями.

     2.14.  Товариство  не  відповідає за зобов'язаннями  своїх акціонерів  та засновників.

    До  Товариства та його органів  не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують  їх права, у разі вчинення  акціонерами (засновниками) Товариства протиправних дій.

     2.15.  Акціонери Товариства  не відповідають за зобов'язаннями Товариства і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Товариства, тільки в межах належних їм акцій. До акціонерів Товариства не можуть  застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх  права, у разі вчинення протиправних  дій  Товариством або іншими акціонерами Товариства.

     2.16.  Товариство не несе відповідальності  за зобов'язаннями держави, а держава  не несе відповідальності за зобов'язаннями Товариства.

     2.17.  Якщо одне, або декілька положень Статуту  втратили юридичну силу, або визнані недійсними, інші положення Статуту вважаються діючими.

    2.18.  Якщо  вимоги встановлені внутрішніми  положеннями Товариства суперечать Статуту то вони  вважаються недійсними.

 

 

                                      3.   МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

 

     3.1.     Метою діяльності (ціллю) Товариства є діяльність на промисловій, комерційній основі у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку.

     3.2.      Предметом господарської діяльності Товариства є.

     3.2.1.  діяльність по вирощуванню ставкової  риби, копчення  риби,  виробництво рибних консервів, іншої рибної продукції, ковбасних виробів, копчення виробів з м’яса, вирощування, заготівля, переробка та збут сільськогосподарської  продукції, будівництво нових, реконструкція  наявних  рибогосподарських об’єктів;

    3.2.2.   виробництво та  торгівля  органічними добривами;

    3.2.3.   вирощування та переробка багаторічних (енергетичних ) культур;

    3.2.4.  гуртова та роздрібна торгівля продукцією переробки багаторічних (енергетичних ) культур;

      3.2.5.  надання послуг вітчизняним та іноземним громадянам в проведенні полювання  в межах закріплених  мисливських та водно-болотних угідь;

      3.2.6.   проведення  екологічних та природо-охоронних заходів  та послуг;

      3.2.7.   здійснення охорони рибних запасів;

      3.2.8.  здійснення оптової та роздрібної торгівельної діяльності через фірмові магазини та кіоски товариства, торгівля  рибою безпосередньо з машин;

      3.2.9.   надання послуг по ремонту і зберіганню транспортних засобів;

      3.2.10. організація  автостоянок та станцій технічного обслуговування транспортних засобів;

      3.2.11. виконання  пуско-налагоджувальних робіт;

      3.2.12. проведення будівельно-монтажних та ремонтних робіт, інвестиційна та лізингова діяльність;

      3.2.13. посередницька, аудиторська, юридична, інформаційна, маркетингова, брокерська, дилерська,  дистриб’юторська, ксерокопіювальна та інша  діяльність;

      3.2.14. організація громадського  харчування та готельної справи, послуги у сфері внутрішнього та закордонного туризму, рекреаційні послуги, організація різних форм відпочинку;

     3.2.15. надання транспортних, експедиційних та складських послуг громадянам  та іншим підприємствам, організація  вантажних  і пасажирських  автоперевезень;

     3.2.16. торгово-посередницька та комерційна діяльність, в тому числі торгівельні операції з нерухомістю (придбання у власність, оренда, продаж землі, нерухомого майна та обладнання), створення мережі магазинів та магазинів-салонів;

     3.2.17.  надання  безвідсоткової позики працівникам  підприємства;

     3.2.18.  здійснення неспеціалізованої оптової торгівлі;

     3.2.19.  здійснення інших видів роздрібної торгівлі поза магазинами;

     3.2.18.  здійснення  будь-якої  іншої діяльності, не забороненої законодавством України.

     Діяльність Товариства не обмежується видами, зазначеними в цьому Статуті. Угоди, що  виходять  за  межі статутної діяльності, але не суперечать чинному законодавству України або інших держав, є дійсними.

     3.3 . Дозволи та ліцензії.

     3.3.1. У всіх випадках, коли законодавством передбачена необхідність отримання дозволів або ліцензій для заняття тим чи іншим видом діяльності, Товариство розпочинає таку діяльність тільки після отримання необхідних дозволів або ліцензій.

     3.4.  Товариство здійснює перелічені вище види діяльності як в Україні, так і за кордоном та користується повним обсягом прав суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності.

     3.5.  Види діяльності, що вимагають одержання ліцензії, здійснюються Товариством після одержання відповідної ліцензії згідно з законодавством.

 

 

4. ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ ОРГАНІВ ТОВАРИСТВА

 

     4.1.     Органами Товариства є:

     4.1.1. Вищий орган управління Товариства – загальні збори акціонерів (надалі – Збори);

     4.1.2. Виконавчий орган управління Товариства – Правління (надалі – Правління);

     4.1.3. Наглядова рада – орган, що здійснює захист прав акціонерів, контролює та регулює діяльність Правління;

     4.2. Посадовими особами Товариства органів Товариства є фізичні особи – члени Наглядової ради, Правління.

     4.3. Права та обов'язки, завдання посадових осіб Товариства визначаються законодавством, внутрішніми актами Товариства, цивільно-правовим або трудовим договором (контрактом), укладеним з ним.

     4.4. Для взаємодії  Товариства з акціонерами та / або інвесторами може обиратися (назначатися) корпоративний секретар. Корпоративний секретар обирається Наглядовою радою.

     4.5. Посадові особи та інші члени органів Товариства обираються на строк 3 (три) роки. Повноваження посадових осіб та інших членів органів Товариства, у випадку не обрання нового складу відповідного органу, по закінченню такого строку, вважаються продовженими до їх переобрання окрім випадків визначених законодавством та внутрішніми актами Товариства.

     4.6.  Посадовими особами органів Товариства не можуть бути:

     4.6.1. особи, які не мають повної цивільної дієздатності;

     4.6.2. особи, яким суд заборонив займатися тими видами діяльності, які здійснює Товариство, або заборони обіймати певні посади;

     4.6.3. особи, які мають непогашену судимість за злочини проти власності, службові або господарські злочини;

     4.6.4. народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, нотаріуси, посадові особи органів прокуратури, суду, служби безпеки, внутрішніх справ, державні службовці, крім випадків, коли вони виконують функції з управління корпоративними правами держави та представляють інтереси держави або територіальної громади в органах Товариства.

     4.7. Одна й та сама особа може обиратися як посадова особа, член органів Товариства, у тому числі до одних і тих саме його органів неодноразово.

     4.8. Одна й та сама особа не може одночасно обиратися до Наглядової ради, Правління.

     4.9. Повноваження посадової особи та інших членів органів Товариства припиняються:

     4.9.1.  за рішення відповідного повноваженого органу Товариства;

     4.9.2. за її бажанням за умови письмового повідомлення про це Товариства не менш ніж за 2 тижні;

     4.9.3. у випадку неможливості виконання покладених на неї обов'язків за станом здоров'я;

     4.9.4. у випадку смерті, визнання його недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім, померлим;

     4.9.5. з підстав, передбачених цивільно-правовим або трудовим договором (контрактом), укладеним з нею;

     4.9.6. у випадку настання обставин, що виключають можливість перебування посадовою особою, членом органів Товариства та / або виконання покладених на нього завдань;

     4.9.7. з інших підстав передбачених законодавством та внутрішніми актами Товариства.

     4.10. З припиненням повноважень посадової особи та інших членів органів Товариства одночасно припиняється дія договору, контракту укладеного з нею і, навпаки, з припиненням дії договору, контракту припиняються повноваження посадової особи та інших членів органів Товариства.

     4.11.  Посадові особи та інші члени органів Товариства не мають права розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Товариства та таку, що стала відома при виконання своїх повноважень, крім випадків, передбачених законом.

     4.12.    Посадові особи та інші члени органів Товариства на вимогу членів Наглядової ради, Правління, корпоративного секретаря, аудитора зобов'язані надати документи про фінансово-господарську діяльність Товариства.

     4.13.    Посадовим особам органів та іншим членам органів Товариства виплачується винагорода на умовах, передбачених цивільно-правовими або трудовими договорами, контрактами укладеними з ними.

     4.14.  Посадові особи органів та інші члени органів Товариства повинні діяти в інтересах Товариства, дотримуватися вимог законодавством та внутрішніх актів Товариства.

     4.15. Посадові особи та інші члени органів Товариства несуть відповідальність перед Товариством за збитки, завдані йому своїми діями, бездіяльністю, згідно із законом.

 

 

5.  ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ АКЦІОНЕРІВ

 

     5.1     Загальні збори акціонерів є вищим органом управління Товариства.

     5.2.    Загальні Збори можуть вирішувати будь-які питання діяльності Товариства, крім тих, що віднесені до виключної компетенції Наглядової ради Законом або Статутом.

     5.3.     До виключної компетенції Зборів належить:

     5.3.1.   визначення основних напрямів діяльності Товариства;

     5.3.2.   внесення змін до Статуту Товариства;

     5.3.3.   прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;

     5.3.4.   прийняття рішення про зміну типу Товариства;

     5.3.5.   прийняття рішення про розміщення акцій;

     5.3.6.   прийняття рішення про збільшення статутного капіталу Товариства;

     5.3.7.   прийняття рішення про зменшення статутного капіталу Товариства;

     5.3.8 прийняття рішення про дроблення або консолідацію акцій;

     5.3.9 затвердження положень про Збори, Наглядову раду, Правління   Товариства, а також внесення змін до них;

     5.3.10. затвердження річного звіту Товариства;

     5.3.11. розподіл прибутку і збитків Товариства з урахуванням вимог, передбачених законом;

     5.3.12. прийняття рішення про викуп Товариством розміщених ним акцій, крім випадків обов'язкового викупу акцій;

     5.3.13.  прийняття рішення про форму існування акцій;

     5.3.14.  затвердження розміру річних дивідендів з урахуванням вимог, передбачених законом;

     5.3.15.  прийняття рішень з питань порядку проведення Загальних Зборів;

     5.3.16.  обрання голови та членів та Наглядової ради, затвердження умов цивільно-правових договорів, трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з ними, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів (контрактів) з членами Наглядової ради;

     5.3.17.  прийняття рішення про припинення повноважень членів Наглядової ради, за винятком випадків, встановлених Статутом та законом;

     5.3.18. обрання членів лічильної комісії, прийняття рішення про припинення їх повноважень;

     5.3.19. прийняття рішення, за поданням Наглядової ради, про надання згоди на вчинення значних правочинів та / або про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів, які можуть вчинятися Товариством протягом не більш як одного року з дати прийняття такого рішення, із зазначенням характеру правочинів та їх граничної сукупної вартості, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого значного правочину, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства;

     5.3.20. прийняття рішення про виділ, припинення, ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку та строків ліквідації, порядку розподілу між акціонерами майна, що залишається після задоволення вимог кредиторів, і затвердження ліквідаційного балансу;

     5.3.21. прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Наглядової ради, звіту Правління;

     5.3.22. прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю якщо ринкова вартість майна або послуг чи сума коштів, що є його предметом, перевищує 10 відсотків вартості активів, за даними останньої річної фінансової звітності Товариства або якщо всі члени Наглядової ради є заінтересованими особами у вчинені такого правочину;

    5.3.23.   затвердження принципів (кодексу) корпоративного управління Товариства;

    5.3.24.  обрання комісії з припинення Товариства.

    5.4. Повноваження з вирішення питань, що належать до виключної компетенції Зборів, не можуть бути передані іншим органам Товариства.

Скликання Зборів

     5.5. Товариство зобов'язане щороку скликати річні Загальні Збори та проводити їх не пізніше 30 квітня наступного за звітним року та виносити на їх розгляд питання передбачені пунктами 5.3.10., 5.3.11. та 5.3.23. Статуту.

    5.6.   Не рідше ніж раз на три роки до порядку денного Зборів обов'язково вносяться питання, передбачені пунктами 5.3.16. та 5.3.17. Статуту.

    5.7.  Усі інші Збори, крім річних, вважаються позачерговими.

    5.8.    Збори проводяться за рахунок коштів Товариства. У разі, якщо Збори проводяться з ініціативи акціонера (акціонерів), цей акціонер (акціонери) оплачує (оплачують) витрати на організацію, підготовку та проведення таких Зборів.

  5.9. Збори проводяться на території України, в межах населеного пункту за місцезнаходженням Товариства.

  5.10.  Позачергові Збори скликаються Наглядовою радою:

  5.10.1.  з власної ініціативи;

  5.10.2.  на вимогу Правління та / або на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків голосуючих  акцій Товариства;

    5.10.3. у випадку порушення провадження про визнання Товариства банкрутом;

    5.10.4. у випадку необхідності вчинення значного правочину;

    5.10.5. у разі неплатоспроможності Товариства та в будь-якому іншому випадку, якщо цього вимагають інтереси акціонерного Товариства в цілому або його акціонерів.

    5.11. Вимога про скликання позачергових Зборів подається в письмовій формі Правлінню за місцезнаходженням Товариства із зазначенням органу або прізвищ (найменувань) акціонерів, які вимагають скликання позачергових Зборів, підстав для скликання та порядку денного. У разі скликання позачергових Зборів з ініціативи акціонерів, вимога повинна також містити інформацію про кількість, тип і клас належних акціонерам акцій та бути підписаною всіма акціонерами, які її подають.

    5.12. Наглядова рада приймає рішення про скликання позачергових Зборів або про відмову в такому скликанні протягом 10 днів з моменту отримання вимоги про їх скликання.

    5.13. Рішення про відмову у скликанні позачергових Зборів може бути прийнято тільки у разі:

    5.13.1.  якщо акціонери на дату подання вимоги не є власниками 10 і більше відсотків голосуючих  акцій Товариства;

    5.13.2.  неповноти в поданій вимозі про скликання Зборів даних, передбачених законодавством та Статутом.

    5.14. Рішення Наглядової ради про скликання позачергових Зборів або мотивоване рішення про відмову у скликанні надається відповідному органу управління Товариства або акціонерам, які вимагають їх скликання, не пізніше ніж за 3 дні з моменту його прийняття.

    5.15. У разі неприйняття Наглядовою радою рішення про скликання позачергових Загальних Зборів на вимогу акціонерів (акціонера),які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій  Товариства, протягом 10 днів з моменту отримання такої вимоги або прийняття рішення про відмову у такому скликанні, позачергові Загальні Збори Товариства можуть бути проведені акціонерами(акціонером), які подавали таку вимогу відповідно до Закону, протягом 90 днів з дати надсилання такими акціонерами (акціонером) Товариству вимоги про їх скликання.

    5.16. У разі скликання Зборів акціонерами, повідомлення про це та інші матеріали розсилаються всім акціонерам Товариства особою, яка веде облік прав власності на акції Товариства, що належать акціонерам, які скликають загальні збори, або Центральним депозитарієм цінних паперів. Акціонерам надаються всі достатні та необхідні повноваження для скликання та проведення Зборів.

    5.17. Наглядова рада не має права вносити зміни до порядку денного Зборів, що міститься у вимозі акціонера (акціонерів) про скликання позачергових Зборів, крім включення до порядку денного нових питань або проектів рішень.

    5.18. Позачергові Збори Товариства мають бути проведені протягом 45 днів з дати отримання Товариством вимоги про їх скликання.

    5.19. Якщо цього вимагають інтереси Товариства, окрім як з питань обрання членів Наглядової ради, Наглядова рада при прийнятті рішення про скликання позачергових Зборів може встановити, що повідомлення про скликання позачергових Зборів здійснюватиметься не пізніше ніж за 15 днів до дати їх проведення в порядку визначеному Статутом. У такому разі Наглядова рада затверджує порядок денний.

 

 

 

Підготовка до проведення Зборів

 

    5.20. Від дати надіслання повідомлення про проведення Зборів до дати проведення Зборів Товариство повинно надати акціонерам можливість ознайомитися з документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного, за місцезнаходженням Товариства у робочі дні, робочий час та в доступному місці, а в день проведення Зборів – також у місці їх проведення.

    5.21. У разі, якщо порядок денний Зборів передбачає голосування з питань, визначених як підстава для виникнення права вимагати примусового викупу акцій, Товариство має надати акціонерам можливість ознайомитися з проектом договору про викуп Товариством акцій.

   5.22. Після надіслання акціонерам повідомлення про проведення Зборів Товариство не має права вносити зміни до документів, наданих акціонерам або з якими вони мали можливість ознайомитися, крім змін до зазначених документів у зв'язку із змінами в порядку денному або у зв'язку з виправленням помилок. У такому разі зміни вносяться не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Зборів, а щодо кандидатів до складу органів Товариства – не пізніше ніж за 4 дні до дати проведення Зборів.

    5.23. Проект порядку денного та порядок денний Зборів попередньо затверджується Наглядовою радою Товариства, а у випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонерами, які цього вимагають.

    5.24. Акціонер до проведення Зборів за запитом має можливість ознайомитися з проектом (проектами) рішення з питань порядку денного, подавши виписку з реєстру акціонерів Товариства, що підтверджує його статус як акціонера.

    5.25. Кожний акціонер має право внести пропозиції щодо питань, включених до проекту порядку денного Зборів, а також щодо нових кандидатів до складу органів Товариства, кількість яких не може перевищувати кількісного складу кожного з органів.

    5.26. Пропозиції вносяться не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення Зборів, а щодо кандидатів до складу органів Товариства – не пізніше ніж за 7 днів до дати проведення Зборів.           

    5.27. Пропозиції щодо включення нових питань до проекту порядку денного повинні містити відповідні проекти рішень з цих питань.

    5.28. Пропозиції щодо кандидатів у члени Наглядової ради мають містити інформацію про те, чи є запропонований кандидат акціонером чи представником акціонера (акціонерів).

    5.29. Пропозиція до проекту порядку денного Зборів подається в письмовій формі із зазначенням прізвища (найменування) акціонера, який її вносить, кількості, типу та / або класу належних йому акцій, змісту пропозиції до питання та / або проекту рішення, а також кількості, типу та / або класу акцій, що належать кандидату, який пропонується цим акціонером до складу органів Товариства.

    5.30. Наглядова рада, а у випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонери, які цього вимагають, приймають рішення про включення пропозицій (нових питань порядку денного та/або нових проектів рішень до питань порядку денного ) до проекту порядку денного та затверджують такий порядок денний не пізніше ніж за 15 днів до дати проведення Зборів, а щодо кандидатів до складу органів Товариства – не пізніше ніж за 4 дні до дати проведення Зборів.

    5.31. Пропозиції акціонерів (акціонера), які сукупно є власниками 5 або більше відсотків голосуючих акцій, підлягають обов'язковому включенню до проекту порядку денного Зборів. У такому разі рішення Наглядової ради про включення питання до порядку денного не вимагається, а належним чином оформлена та подана пропозиція вважається включеною до порядку денного.

    5.32. Рішення про відмову у включенні до проекту порядку денного Зборів пропозиції акціонерів (акціонера), у тому числі тих, які сукупно є власниками 5 або більше відсотків голосуючих акцій, може бути прийнято тільки у разі:

    5.32.1.  недотримання встановленого передбачених законодавством та внутрішніми актами Товариства строку внесення пропозиції;

    5.32.2. неповноти даних, передбачених законодавством та внутрішніми актами Товариства.

    5.33. Зміни до проекту порядку денного Зборів вносяться лише шляхом включення нових питань та проектів рішень із запропонованих питань. Товариство не має права вносити зміни до запропонованих акціонерами питань або проектів рішень.

    5.34. Мотивоване рішення про відмову у включенні пропозиції до проекту порядку денного Зборів надсилається Наглядовою радою акціонеру протягом трьох днів з моменту його прийняття.

Повідомлення про Збори

 

    5.35.Повідомлення про проведення Загальних Зборів (далі – Повідомлення про проведення Зборів) та проект порядку денного надсилається персонально кожному акціонеру, зазначеному в переліку акціонерів, складеному в порядку, встановленому законодавством, на дату, визначену Наглядовою радою, а у випадку скликання позачергових Зборів на вимогу акціонерів – акціонерами, які цього вимагають. Встановлена дата не може передувати дню прийняття рішення про проведення Зборів і не може бути встановленою раніше, ніж за 60 днів до дати проведення Зборів.

    5.36. Повідомлення про проведення Зборів затверджується Наглядовою радою, а у випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонерами, які цього вимагають.

    5.37. Повідомлення про проведення Зборів акціонерам направляється адресату в письмовій формі поштою простим листом  у строк не пізніше ніж за 30 днів до дати їх проведення. Конкретний спосіб подання повідомлення  визначається Наглядовою радою Товариства. Повідомлення про проведення Зборів розсилає особа, яка скликає Збори, або особа, яка веде облік прав власності на акції товариства у разі скликання Зборів акціонерами.

    5.38. Товариство розміщує Повідомлення про проведення Зборів на власному веб-сайті в мережі Інтернет. Не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів Товариство має також  розмістити і до дня проведення загальних зборів включно забезпечувати наявність на власному веб-сайті такої інформації:

    -інформацію про загальну кількість акцій та голосуючих акцій станом на дату складання переліку осіб, яким надсилається повідомлення про проведення загальних зборів;

   -перелік документів, що має надати акціонер (представник акціонера) для його участі у загальних зборах;

    Не пізніше 24 години останнього робочого дня, що передує дню проведення загальних зборів, Товариство має розмістити на власному веб-сайті інформацію про загальну кількість акцій та голосуючих акцій станом на дату складання переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах.

    5.39.  Повідомлення про проведення Зборів має містити такі дані:

    5.39.1. повне найменування та місцезнаходження Товариства;

    5.39.2. дата, час та місце (із зазначенням номера кімнати, офісу або залу, куди мають прибути акціонери) проведення Зборів;

    5.39.3. час початку і закінчення реєстрації акціонерів для участі у Зборах;

    5.39.4. дата складення переліку акціонерів, які мають право на участь у Зборах;

    5.39.5. перелік питань, що виносяться на голосування, разом з проектом рішень (крім кумулятивного голосування) щодо кожного з питань, включених до проекту порядку денного;

    5.39.6. порядок ознайомлення акціонерів з матеріалами, з якими вони можуть ознайомитися під час підготовки до Зборів, зокрема: конкретно визначене місце для ознайомлення (номер кімнати, офісу тощо) та посадова особа Товариства, відповідальна за порядок ознайомлення акціонерів з документами;

   У разі включення до порядку денного питання про зменшення статутного капіталу повідомлення про проведення Загальних Зборів Товариства також має містити дані про  мету зменшення статутного капіталу та спосіб, у який буде проведено таку процедуру.

   5.39.7. адресу власного веб-сайту, на якому розміщена інформація з проектом рішень щодо кожного з питань, включених до проекту порядку денного та адресу, на яку акціонери можуть надсилати пропозиції до проекту порядку денного позачергових Зборів.

    5.39.8. порядок участі та голосування на загальних зборах за довіреністю. 

    5.40. У разі внесення змін до проекту порядку денного Загальних Зборів Товариство не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Зборів повідомляє акціонерів про такі зміни та направляє /вручає порядок денний, а також проекти рішень, що додаються на підставі пропозицій акціонерів та розміщує його на власній веб-сайті в мережі Інтернет.

 

Участь у Зборах

 

    5.41. У Зборах можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники.

    5.42. На Зборах за запрошенням особи, яка скликає Збори, також можуть бути присутні представник незалежного аудитора Товариства та посадові особи Товариства незалежно від володіння ними акціями Товариства, представник органу, який відповідно до Статуту представляє права та інтереси Трудового колективу.

    5.43. Перелік акціонерів, які мають право на участь у Зборах, складається станом на 24 годину за три робочих дні до дня проведення таких Зборів у порядку, встановленому законодавством.

    5.44. Акціонери (їх представники), які беруть участь у Зборах, реєструються із зазначенням кількості голосів, що їх має кожний акціонер, який бере участь у зборах.

    5.45. Представником акціонера – фізичної або юридичної особи на Зборах може бути інша фізична особа або уповноважена особа юридичної особи.

    5.46. Посадові особи органів Товариства та їх афілійовані особи не можуть бути представниками інших акціонерів на Зборах.

    5.47. Акціонер має право призначити свого представника постійно або на певний строк. Акціонер має право у будь-який момент замінити свого представника, повідомивши про це Правління.

    5.48.  Акціонер має право видати довіреність на право участі та голосування на Зборах декільком своїм представникам.

    5.49. Акціонер має право у будь-який час відкликати або замінити свого представника на Зборах.

    5.50. Надання довіреності на право участі та голосування на Зборах не виключає право участі на цих Зборах акціонера, який видав довіреність, замість свого представника.

 

Голова та секретар Зборів

 

    5.51. Голова та секретар Зборів обираються на самих Зборах. До обрання голови Зборів, на них головує голова Наглядової ради або особа уповноважена Наглядовою радою. У випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонерами, які цього вимагають, а у випадку не визначення такої особи – голова Наглядової ради.

    5.52. Голова та секретар Зборів не є посадовими особами органів Товариства та можуть обиратись з будь-яких осіб.

    5.53. Голова та секретар Зборів обираються на період проведення одних Зборів, якщо інше не зазначено в рішенні про їх обрання.

 

Реєстрація акціонерів на Зборах

 

    5.54. Реєстрація акціонерів (їх представників) проводиться на підставі переліку акціонерів, які мають право на участь у Зборах, складеного в порядку, передбаченому законодавством, із зазначенням кількості голосів кожного акціонера.

    5.55. Реєстрацію акціонерів (їх представників) проводить Реєстраційна комісія Зборів (надалі – Реєстраційна комісія), яка призначається Наглядовою радою, а у випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонерами, які цього вимагають.

    5.56. Голова Реєстраційної комісії обирається простою більшістю голосів її членів до початку проведення реєстрації з числа членів самої Комісії.

    5.57. Реєстраційна комісія має право відмовити в реєстрації акціонеру (його представнику) лише у разі відсутності в акціонера (його представника) належним чином оформлених документів, які ідентифікують особу акціонера (його представника), а у разі участі представника акціонера – також належним чином оформлених документів, що підтверджують повноваження представника на участь у Зборах.

    5.58. Перелік акціонерів, які зареєструвалися для участі у Зборах, підписує голова Реєстраційної комісії.

    5.59. Повноваження Реєстраційної комісії за договором можуть передаватися депозитарній установі. У такому разі головою Реєстраційної комісії є представник останнього.

    5.60. Акціонер, який не зареєструвався, не має права брати участь у Загальних Зборах.

    5.61. Мотивоване рішення Реєстраційної комісії про відмову в реєстрації акціонера або його представника для участі у Зборах, підписане головою Реєстраційної комісії, додається до протоколу Зборів та видається особі, якій відмовлено в реєстрації.

    5.62. До закінчення строку, відведеного на реєстрацію учасників Зборів, акціонер має право замінити свого представника, повідомивши про це Реєстраційну комісію та Правління, або взяти участь у Зборах особисто без додаткового повідомлення Правління.

    5.63. У разі, якщо для участі в Зборах з'явилося декілька представників акціонера, реєструється той представник, довіреність якому видана пізніше або представник, який є посадовою особою – керівником акціонера – юридичної особи.

    5.64. Наявність кворуму Зборів визначається Реєстраційною комісією на момент закінчення реєстрації акціонерів для участі у Зборах.

 

Порядок проведення Зборів

 

    5.65. Збори мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більш як 50 відсотків голосуючих акцій.

    5.66. Збори не можуть розпочатися раніше, ніж зазначено у повідомленні про їх проведення.

    5.67. У разі, якщо акція перебуває у спільній власності декількох осіб, повноваження щодо голосування на загальних зборах здійснюється за їх згодою одним із співвласників або їх загальним представником.                                                                                                                 

    5.68. Акціонери (акціонер), які на дату складення переліку акціонерів і які мають право на участь у Зборах, сукупно є власниками 10 і більше відсотків голосуючих акцій, а також Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку можуть призначати своїх представників для нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням Зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків. Про призначення таких представників Товариство повідомляється письмово до початку реєстрації акціонерів.

     Посадові особи органів Товариства зобов'язані забезпечити вільний доступ представників акціонерів (акціонера) та / або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням Зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків.

    5.69. Хід Зборів або розгляд окремого питання за рішенням ініціаторів Зборів або самих Зборів може фіксуватися технічними засобами, відповідні записи яких додаються до протоколу Зборів.

    5.70. У ході Зборів може бути оголошено перерву до наступного дня. Рішення про оголошення перерви до наступного дня приймається простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі в Зборах та є власниками акцій, голосуючих принаймні з одного питання, що розглядатиметься наступного дня. Повторна реєстрація акціонерів (їх представників) наступного дня не проводиться. Після перерви Збори проводяться в тому самому місці, що зазначене в повідомленні про проведення Зборів. Кількість перерв у ході проведення Зборів не може перевищувати трьох.

 

Порядок прийняття рішень Зборами

 

    5.71. Одна голосуюча акція надає акціонеру один голос для вирішення кожного з питань, винесених на голосування на Зборах, крім проведення кумулятивного голосування.

    5.72. Право голосу на Зборах мають акціонери – власники простих акцій Товариства, які володіють акціями на дату складення переліку акціонерів, які мають право на участь у Зборах.

    5.73.  Кількість голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі в Зборах, визначається на підставі даних реєстрації першого дня.

    5.74. Рішення Зборів з питання, винесеного на голосування, приймається простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у Зборах та є власниками голосуючих з цього питання акцій, крім випадків, встановлених законодавством та Статутом.

    5.75. Рішення з питань, передбачених пунктами 5.3.2. – 5.3.7. Статуту, приймається більш як трьома чвертями голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у Зборах та є власниками голосуючих з відповідного питання акцій.

    5.76. Рішення про надання згоди на вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, становить 50 і більше відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, приймається більш як 50 відсотками голосів акціонерів від їх загальної кількості.

    5.77.  В голосуванні про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю акціонери, заінтересовані у вчиненні правочину, не мають права голосу, а рішення з цього питання приймається більшістю голосів незаінтересованих акціонерів, які зареєструвалися для участі в Зборах та яким належать голосуючі з цього питання акції.

    5.78. Обрання голови та членів Наглядової ради, здійснюється в порядку кумулятивного голосування щодо всіх кандидатів одночасно.

    5.79. Обраними вважаються ті кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів акціонерів порівняно з іншими кандидатами.

    5.80. Члени органу Товариства, що обираються  шляхом кумулятивного голосування, вважаються обраними, а орган Товариства вважається сформованим виключно за умови обрання повного кількісного складу органу Товариства.

    5.81.  На Зборах голосування проводиться з усіх питань порядку денного, винесених на голосування.

    5.82. Першим питанням на Зборах розглядається питання обрання лічильної комісії Зборів.

    5.83. Збори можуть змінювати черговість розгляду питань порядку денного за умови, що за рішення про зміну черговості буде віддано не менше трьох чвертей голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у Зборах.

    5.84. Збори не можуть приймати рішення з питань, не включених до порядку денного, крім питань зміни черговості розгляду питань порядку денного та оголошення перерви у ході Зборів до наступного дня.

 

Використання бюлетенів на Зборах

 

    5.85. Голосування на Зборах з питань порядку денного проводиться виключно з використанням бюлетенів для голосування (окрім проведення Зборів шляхом заочного голосування (опитування)).

    5.86. Форма і текст бюлетеня для голосування затверджуються Наглядовою радою, а у випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонерами, які цього вимагають, не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Зборів, щодо обрання кандидатів до складу органів Товариства – не пізніше ніж за 4 дні до дати проведення Зборів. Акціонери мають право до проведення Зборів ознайомитися з формою бюлетеня для голосування.

    5.87.    Бюлетень для голосування повинен містити:

    5.87.1. повне найменування Товариства;

    5.87.2. дату і час початку проведення Зборів;

    5.87.3. застереження про те, що бюлетень має бути підписаний акціонером (представником акціонера) із зазначенням прізвища, імені та по батькові акціонера (представника акціонера) та найменування юридичної особи у разі, якщо вона є акціонером. За відсутності таких реквізитів і підпису бюлетень вважається недійсним;

    5.87.4. зазначення найменування або імені акціонера, імені його представника (за наявності) та кількості голосів, що йому належать.

    5.88.   Бюлетень для голосування (крім кумулятивного голосування) також повинен містити:

    5.88.1. питання, винесене на голосування, та проект (проекти) рішення з цього питання;

    5.88.2. варіанти голосування за кожний проект рішення (написи "за", "проти", "утримався").

    5.89. Бюлетень для кумулятивного голосування також повинен містити:

    5.89.1. перелік кандидатів у члени органу Товариства із зазначенням інформації про них відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;

    5.89.2. місце для зазначення акціонером (представником акціонера) кількості голосів, яку він віддає за кожного кандидата;

    5.89.3. при голосуванні за кандидатів у члени  органу Товариства  бюлетені також мають містити інформацію про те, чи є запропонований кандидат акціонером чи представником акціонера (акціонерів)

    5.90. У разі проведення голосування з питань обрання членів Наглядової ради  бюлетень для голосування повинен містити прізвище, ім'я та по батькові кандидата (кандидатів).

    5.91. У разі якщо бюлетень для голосування складається з кількох аркушів, сторінки бюлетеня нумеруються. При цьому кожен аркуш підписується акціонером (представником акціонера).

    5.92. Бюлетень для голосування засвідчується головою Реєстраційної комісії в момент його видачі, шляхом проставлення підпису у верхньому лівому куті бюлетеня.

     5.93. Визнані недійсними бюлетені для голосування не враховуються під час підрахунку голосів.

Підрахунок голосів та складання протоколу Зборів

    5.94. Підрахунок голосів на Зборах, роз’яснення щодо порядку голосування, підрахунку голосів та інших питань, пов'язаних із забезпеченням проведення голосування на Зборах здійснює лічильна комісія, яка обирається Зборами.

    5.95. До складу лічильної комісії не можуть включатися особи, які входять або є кандидатами до складу органів Товариства.

    5.96. Повноваження лічильної комісії за договором можуть передаватися депозитарній установі.

    5.97. За підсумками кожного голосування з кожного питання або всіх питань разом складається протокол, що підписується всіма членами лічильної комісії Зборів, які брали участь у підрахунку голосів. У разі передачі повноважень лічильної комісії депозитарній установі протокол про підсумки голосування підписує представник останньої.

    5.98 У протоколі про підсумки голосування зазначаються:

    5.98.1. дата проведення голосування;

    5.98.2. питання, винесене на голосування;

    5.98.3. рішення і кількість голосів "за", "проти" і "утримався" щодо кожного проекту рішення з кожного питання порядку денного, винесеного на голосування; а у випадку кумулятивного голосування – кількість голосів, отриманих кожним кандидатом у члени органу акціонерного товариства;

    5.98.4. кількість голосів акціонерів, які не брали участі у голосуванні;

    5.98.5. кількість голосів акціонерів за бюлетенями, визнаними недійсними.

    5.99. Рішення Зборів вважається прийнятим з моменту складення лічильною комісією Зборів протоколу про підсумки голосування.

    5.100. Підсумки голосування оголошуються на Зборах, під час яких проводилося голосування. Після закриття Зборів підсумки голосування у вигляді протоколу зі всіх питань разом, доводяться до відома акціонерів протягом 10 робочих днів шляхом розміщення на веб-сайті Товариства.

    5.101. Протоколи про підсумки голосування додаються до протоколу Загальних Зборів.

    5.102. Після складення протоколів про підсумки голосування бюлетені для голосування опечатуються лічильною комісією (особою, якій передано її повноваження) та зберігаються Товариством чотири роки.

    5.103. До обрання Лічильної комісії Зборів підрахунок голосів на Зборах, роз’яснення щодо порядку голосування, підрахунку голосів та з інших питань, пов’язаних із забезпеченням проведення голосування на Зборах, здійснює тимчасова лічильна комісія, яка формується Наглядовою радою, а у випадку скликання позачергових Зборів акціонерами – акціонерами, які цього вимагають.

    5.104. Протокол Зборів складається у відповідності до законодавства та внутрішніх актів Товариства протягом 10 днів з моменту закриття Зборів та підписується головуючим і секретарем Зборів.

    5.105. Протокол Зборів, підписаний головою та секретарем Зборів, підшивається та скріплюється підписом голови Правління або голови Зборів.

 

Проведення Зборів акціонерів шляхом заочного голосування (опитування)

           5.106. Допускається прийняття рішення методом опитування. У такому разі проект рішення або питання для голосування надсилається акціонерам – власникам голосуючих акцій, які повинні протягом п'яти календарних днів з дати одержання відповідного проекту рішення або питання для голосування у письмовій формі сповістити щодо нього свою думку. Протягом 10 календарних днів з дати одержання повідомлення від останнього акціонера – власника голосуючих акцій всі акціонери – власники голосуючих акцій повинні бути в письмовій формі поінформовані Товариством про прийняте рішення. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували всі акціонери – власники голосуючих акцій.

 

6. НАГЛЯДОВА РАДА

 

    6.1. Наглядова рада Товариства є колегіальним органом, що здійснює захист прав акціонерів, і в межах компетенції, визначеної Статутом та законодавством, здійснює управління Товариством, а також контролює та регулює діяльність Правління.

    6.2. До виключної компетенції Наглядової ради належить:

    6.2.1. затвердження в межах своєї компетенції положень, якими регулюються питання, пов'язані з діяльністю Товариства, здійснення контролю за своєчасністю надання (опублікування) товариством достовірної інформації про його діяльність відповідно до законодавства. 

    6.2.2. підготовка порядку денного Зборів, прийняття рішення про дату їх проведення та про включення пропозицій до порядку денного, крім скликання акціонерами позачергових Зборів;

    6.2.3. прийняття рішення про проведення чергових або позачергових Загальних Зборів, формування тимчасової лічильної комісії (у разі скликання Загальних зборів Наглядовою радою,затвердження форми і тексту бюлетеня для голосування.

    6.2.4. прийняття рішення про продаж раніше викуплених Товариством акцій;

    6.2.5. прийняття рішення про розміщення та / або викуп Товариством інших цінних паперів, крім акцій;

    6.2.6.  затвердження ринкової вартості майна у випадках, передбачених законодавством

    6.2.7. обрання та припинення повноважень голови і членів Правління; розгляд звіту Правління та затвердження заходів за результатами його розгляду.

    6.2.8. затвердження умов контрактів, які укладатимуться з членами Правління, встановлення розміру їх винагороди;

    6.2.9.  прийняття рішення про відсторонення голови або члена Правління від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження Правління;

    6.2.10. обрання та припинення повноважень голови і членів інших органів Товариства.

    6.2.11. обрання реєстраційної комісії Зборів, за винятком випадків, встановлених законодавством та внутрішніми актами Товариства;

    6.2.12. обрання аудитора Товариства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

    6.2.13. визначення дати складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядку та строків виплати дивідендів у межах граничного строку, визначеного законодавством та внутрішніми актами Товариства;

    6.2.14.  визначення дати складення переліку акціонерів, які мають бути повідомлені про проведення Зборів та / або мають право на участь у Зборах відповідно до законодавства та внутрішніх актів Товариства;

            6.2.15. вирішення питань про участь Товариства у промислово-фінансових групах та інших об'єднаннях,  вирішення питань про створення та/або участь в будь-яких юридичних особах, їх реорганізацію та ліквідацію;  вирішення питань про створення, реорганізацію та/або ліквідацію структурних та/або відокремлених підрозділів Товариства;

  

 

 6.2.16. вирішення питань, віднесених до компетенції Наглядової ради у разі злиття, приєднання, поділу, виділу або перетворення Товариства;

    6.2.17. прийняття рішення про вчинення значних правочинів та / або про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів, які можуть вчинятися товариством протягом не більш як одного року з дати прийняття такого рішення, із зазначенням характеру правочинів та їх граничної сукупної вартості, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого значного правочину, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства;

    6.2.18. прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю, якщо ринкова вартість майна або послуг чи сума коштів, що є предметом такого правочину, перевищує 1 відсоток   та до 10 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства.

    6.2.19. визначення ймовірності визнання Товариства неплатоспроможним внаслідок прийняття ним на себе зобов'язань або їх виконання, у тому числі внаслідок виплати дивідендів або викупу акцій;

    6.2.20. прийняття рішення про обрання оцінювача майна Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

    6.2.21. прийняття рішення про обрання (заміну) депозитарної установи, яка надає Товариству додаткові послуги, затвердження умов договору, що укладатиметься з нею, встановлення розміру оплати її послуг;

    6.2.22. надсилання пропозиції акціонерам про придбання належних їм простих акцій особою (особами, що діють спільно), яка придбала контрольний пакет акцій, відповідно до законодавства та внутрішніх актів Товариства;

    6.2.23 вирішення інших питань, що належать до виключної компетенції Наглядової ради згідно із законодавством та внутрішніми актами Товариства;

   6.2.24. вирішення питань переданих Зборами на вирішення Наглядової ради.  

    6.3. Питання, що належать до виключної компетенції Наглядової ради, не можуть вирішуватися іншими органами Товариства, крім Зборів, за винятком випадків, встановлених законодавством та Статутом. Наглядова рада має право  включити  до порядку денного загальних зборів  будь яке питання, що віднесено до її виключної компетенції законом або Статутом, для його вирішення Загальними  Зборами.

    6.4. Якщо кількість членів Наглядової ради, повноваження яких дійсні, становитиме половину або менше половини її обраного Зборами кількісного складу, Наглядова рада не може приймати рішення, крім рішень з питань скликання позачергових Зборів для обрання голови  та членів Наглядової ради.

    6.5. Кількісний склад Наглядової ради становить 5 (п’ять) членів, у тому числі її голова.  

             6.6. Обрання голови та членів Наглядової ради здійснюється загальними зборами акціонерів в порядку кумулятивного голосування на строк 3 (Три) роки.

    6.7. Члени Наглядової ради обираються з числа фізичних осіб.

    6.8 . Повноваження члена Наглядової ради дійсні з моменту його обрання Зборами.

    6.9. З членами Наглядової ради укладаються цивільно-правові або трудові договори, контракти, якими додатково до законодавства та внутрішніх актів Товариства визначаються порядок роботи та платності або безоплатності цивільно-правового договору.

    6.10.  Договір або контракт від імені Товариства підписується уповноваженою Зборами особою або головою Правління на умовах, затверджених рішенням Зборів.

    6.11. Член Наглядової ради повинен виконувати свої обов'язки особисто і не може передавати власні повноваження іншій особі.

    6.12. Якщо кількість членів Наглядової ради становить менше половини її кількісного складу, Товариство протягом трьох місяців має скликати позачергові Збори для обрання решти членів складу Наглядової ради.

    6.13.  У разі якщо членом Наглядової ради Товариства обирають особу, яка була головою або членом Правління Товариства, така особа не має права протягом трьох років з моменту припинення її повноважень як голови або члена Правління вносити пропозиції щодо кандидатур аудитора Товариства та не має права голосу під час голосування з питання обрання аудитораТовариства.

    6.14. Члени Наглядової ради мають право:

    6.14.1.брати участь у засіданнях Правління;

    6.14.2.отримувати будь-яку інформацію про фінансово-господарську діяльність Товариства;

    6.14.3.на доступ до будь-яких приміщень Товариства.

    6.15. Посадові особи органів Товариства забезпечують членам Наглядової ради доступ до інформації в межах, передбачених законодавством та внутрішніми актами Товариства.

    6.16. Без рішення Зборів повноваження члена Наглядової ради припиняються у разі отримання Товариством письмового повідомлення про заміну члена Наглядової ради, який є представником акціонера

Голова Наглядової ради

 

    6.18  Голова Наглядової ради обирається загальними Зборами акціонерів разом з іншими членами Наглядової ради. Головою Наглядової ради Товариства не може бути обрано особу, яка протягом попереднього року була головою Правління.

    6.19.  Голова Наглядової ради:

    6.19.1. організовує роботу Наглядової ради;

    6.19.2. скликає засідання Наглядової ради та головує на них;

    6.19.3. відкриває Збори, організовує обрання секретаря Зборів, якщо не було визначено головуючого до обрання голови Зборів;

    6.19.4. здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, внутрішніми актами Товариства та договором, контрактом укладеним з ним.

    6.20. У разі неможливості виконання головою Наглядової ради своїх повноважень його повноваження здійснює один із членів Наглядової ради за її рішенням, якщо інше не передбачено Статутом або Положенням про наглядову раду Товариства.

 

                                                      Засідання Наглядової ради

 

    6.21. Формою роботи Наглядової ради є засідання.

    6.22. Рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю приймається більшістю голосів членів Наглядової ради, які не є заінтересованими у вчиненні правочину (далі – незаінтересовані члени Наглядової ради), присутніх на засіданні Наглядової ради. Якщо заінтересована у вчиненні правочину особа є членом Наглядової ради, вона не має права голосу з питання вчинення такого правочину. Якщо на такому засіданні присутній лише один незаінтересований член Наглядової ради, рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю приймається таким членом одноосібно.

    6.23. Засідання Наглядової ради скликаються за ініціативою голови Наглядової ради або на вимогу члена Наглядової ради.

    6.24. Засідання Наглядової ради також скликаються на вимогу  Правління або їх члена, акціонера (акціонерів), який на момент подання вимоги про проведення засідання володіють більше ніж 10 відсотками акцій Товариства.

    6.25. Засідання Наглядової ради проводяться в міру необхідності не рідше одного разу на квартал.

    6.26. На вимогу Наглядової ради, а також голови Наглядової ради при скликанні засідання, в її засіданні або в розгляді окремих питань порядку денного засідання беруть особисту участь члени органів Товариства, інші посадові особи, працівники Товариства та визначені нею особи.

    6.27.  У засіданні Наглядової ради на її запрошення з правом дорадчого голосу можуть брати участь представники місцевого органу самоврядування та представники профспілкового або іншого уповноваженого трудовим колективом органу, який підписав колективний договір від імені трудового колективу.

    6.28.  Засідання Наглядової ради вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менше ніж 3 з 5 членів.

    6.29.  У разі дострокового припинення повноважень одного або кількох членів Наглядової ради і до обрання нового складу Наглядової ради засідання Наглядової ради є правомочними для вирішення питань відповідно до її компетенції за умови, що кількість членів Наглядової ради, повноваження яких є чинними, становить більше половини її кількісного складу, визначеного Статутом.

    6.30. Рішення Наглядової ради приймається простою більшістю голосів членів Наглядової ради, які беруть участь у засіданні та мають право голосу.

    6.31. На засіданні Наглядової ради кожний член Наглядової ради має один голос.

Голова Наглядової ради, у випадку рівного розподілу голосів членів Наглядової ради під час прийняття рішень, має право вирішального голосу.

    6.32.  Протокол засідання Наглядової ради оформлюється головуючим на ньому протягом п'яти днів після проведення засідання.

    6.33. Засідання Наглядової ради або розгляд окремого питання за її рішенням може фіксуватися технічними засобами.

    6.34. Допускається прийняття рішення Наглядовою радою шляхом проведення заочного голосування (опитування). У такому разі опитувальний лист з проектом рішення та / або питаннями для голосування надсилається членами Наглядової ради, які повинні протягом 5 календарних днів з дати одержання відповідного проекту рішення або питання для голосування у письмовій формі сповістити щодо нього свою думку. Протягом 15 календарних днів від направлення опитувального листа членам Наглядової ради, але не раніше отримання відповідей які дають можливість встановити кворум з прийнятого питання, складається відповідний протокол опитування та про прийняте рішення повідомляються всі члени Наглядової ради персонально та / або шляхом розміщення такої інформації на офіційному веб-сайті (сторінці) Товариства.

 

 

7.  ПРАВЛІННЯ

 

    7.1. Правління здійснює управління поточною діяльністю Товариства як колегіальний орган.

    7.2. До компетенції Правління належить вирішення всіх питань, пов'язаних з керівництвом, поточною діяльністю Товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції Зборів та Наглядової ради.

    7.3. Правління підзвітне Зборам, Наглядовій раді  організовує виконання їх рішень.

    7.4. Правління діє від імені Товариства у межах, встановлених законодавством та внутрішніми актами Товариства.

    7.5. Від імені Товариства контракт з членом Правління підписує особа, уповноважена на таке підписання Наглядовою радою, або, якщо не визначено, голова Наглядової ради.

    7.6. Правління на вимогу органів та / або посадових осіб органів Товариства зобов'язано надати можливість ознайомитися з інформацією про діяльність Товариства в межах, встановлених законодавством та внутрішніми актами Товариства.

   7.7. Правління забезпечує членам Наглядової ради доступ до всієї інформації про фінансово-господарську діяльність Товариства, а також надає будь-яку інформацію про діяльність Товариства та власну діяльність.                                                      

 

Члени Правління

 

    7.8. Кількісний склад Правління становить 7 ( сім ) членів, у тому числі його голова, перший заступник голови правління, заступник голови правління з правових питань та інші члени Правління.

    7.9. Члени правління, у тому числі його голова, обираються Наглядовою радою на строк 3 роки. У випадку збігу цього строку повноваження голови та членів правління продовжуються до дня прийняття рішення про обрання їх на новий строк.

    7.10.Члени Правління, у тому числі голова Правління, заступники голови Правління звільняються (припиняють повноваження ) за рішенням Наглядової ради Товариства, окрім випадків прямо визначених внутрішнім актами Товариства.

    7.11. Члени Правління мають право:

    7.11.1. отримувати будь-яку інформацію про фінансово-господарську діяльність Товариства;

    7.11.2.  на доступ до будь-яких приміщень Товариства.

    7.12. Заступник голови правління з правових питань без довіреності представляє інтереси Товариства у державних установах, організаціях, судах України (адміністративних, господарських, судах загальної юрисдикції, в т.ч. в першій, апеляційних та касаційних інстанціях) з правом сторони в процесі та правом підпису позовів, заперечень, відзивів, скарг, клопотань, заяв, тощо.

                                                            Голова Правління

    7.13.  Голова Правління:

    7.13.1. організовує роботу Правління;

    7.13.2. скликає засідання та забезпечує підготовку до проведення засідань Правління;

    7.13.3.  забезпечує ведення протоколів засідань Правління;

    7.13.4.  виключно на підставі та відповідно до рішень Правління без довіреності представляє інтереси Товариства, вчиняє правочини від імені Товариства, видає та підписує накази, фінансові, господарські, адміністративні, розпорядчі документи, обов'язкові для виконання всіма працівниками Товариства.

    7.13.5   видає довіреності на право вчинення дій та представництво від імені Товариства.

    7.14. Наглядова рада може наділити (надати) повноваженнями, передбаченими для голови Правління, інших членів Правління, у тому числі у разі неможливості виконання та / або невиконання головою Правління своїх повноважень.

    7.14.1. Повноваження голови Правління припиняються за рішенням Наглядової ради з одночасним прийняттям рішення про призначення голови Правління або особи, яка тимчасово здійснюватиме його повноваження.

    7.14.2. У разі неможливості виконання головою Правління своїх повноважень, за рішенням Наглядової ради його повноваження здійснює один з членів Правління. Наглядова рада також може призначити виконуючого обов’язки з числа осіб, які не є членами Правління.

     7.15. Голова Правління має право своїм наказом надавати право представництва інтересів Товариства без довіреності  та право підпису юридичних та фінансових документів Товариства першому заступнику Голови правління.

 

Засідання Правління

 

    7.16. Формою роботи Правління є засідання.

    7.17. Засідання Правління вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше ніж 4 з 7 членів.

    7.18.  Рішення Правління приймається простою більшістю голосів членів Правління, які беруть участь у засіданні та мають право голосу.

    7.19.  На засіданні Правління кожний член Правління має один голос. Голова Правління, у випадку рівного розподілу голосів членів Правління під час прийняття рішень, має право вирішального голосу.

    7.20. Головуючим на засіданні Правління є його голова або особа, обрана на самому засіданні.

    7.21. Засідання Правління скликаються на вимогу його членів, а також членів інших органів Товариства, акціонера (акціонерів), який на момент подання вимоги про проведення засідання володіє більше ніж 10 відсотками акцій Товариства, з урахуванням порядку денного визначеного в такій вимозі.

    7.22. Члени інших органів Товариства, а також представник профспілкового або іншого уповноваженого трудовим колективом органу, який підписав колективний договір від імені трудового колективу, мають право бути присутніми на засіданнях Правління.

    7.23. На засіданні Правління ведеться протокол, який підписується головуючим на засідання та секретарем Правління.

 

8.ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ МАЙНА ТОВАРИСТВА.
РОЗПОДІЛ ПРИБУТКУ ТА ПОКРИТТЯ ЗБИТКІВ ТОВАРИСТВА

 

    8.1.     Порядок формування майна Товариства.

Майно Товариства утворюється за рахунок:

    8.1.1. Доходів від реалізації продукції, робіт, послуг та здійснення Товариством іншої  виробничо-господарської та комерційної діяльності.

    8.1.2.  Грошових коштів, майна, майнових і немайнових прав, що вносяться інвесторами в рахунок оплати акцій Товариства.

    8.1.3.   Надходжень від випуску Товариством інших цінних паперів.

    8.1.4. Доходів, отриманих від участі в господарських товариствах та від володіння  корпоративними правами (акціями, частками, паями) інших юридичних осіб.

    8.1.5.   Інших джерел, що не заборонені чинним законодавством України.

    8.2. Ризик випадкової загибелі майна Товариства несе саме Товариство.

Ризик випадкової  загибелі майна, яке передане Товариству в користування, несе власник такого майна, якщо інше не передбачено договором (угодою) між власником майна і Товариством.

 

9. РОЗПОДІЛ ПРИБУТКІВ ТА ПОКРИТТЯ ЗБИТКІВ

 

    9.1. Порядок розподілу або інвестування прибутків і покриття збитків Товариства визначається рішенням Зборів.

    9.2. Чистий прибуток, що залишається в розпорядженні Товариства, може бути використаний наступним чином:

    9.2.1.  на виплату дивідендів;

    9.2.2. на створення та поповнення резервного капіталу та/або інших фондів Товариства;

    9.2.3.  на накопичення нерозподіленого прибутку (покриття збитків);

    9.2.4.  на інвестиції в розвиток діяльності Товариства.

    9.3. Будь-які можливі збитки, понесені у результаті діяльності Товариства, покриваються з коштів Резервного капіталу, який після цього поповнюється до встановленого розміру у порядку, встановленому для його первинного формування. При недостатності коштів Резервного капіталу покриває збитки відповідно до вимог законодавства України.

    9.4.    Дивіденди – частина чистого прибутку Товариства, що виплачується акціонеру з розрахунку на одну належну йому акцію певного типу та / або класу. За акціями одного типу та класу нараховується однаковий розмір дивідендів.

    9.5.  Товариство виплачує дивіденди виключно грошовими коштами.

    9.6. Дивіденди виплачуються на акції, звіт про результати розміщення яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку.

    9.7. Виплата дивідендів за простими акціями здійснюється з чистого прибутку звітного року та / або нерозподіленого прибутку на підставі рішення Зборів у строк, що не перевищує шість місяців з дня прийняття Зборами рішення про виплату дивідендів.

    9.8. Рішення про виплату дивідендів та їх розмір за простими акціями приймається Зборами.

    9.9. Для кожної виплати дивідендів Наглядова рада встановлює дату складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядок та строк їх виплати. Дата складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів за простими акціями, визначається рішенням наглядової ради, передбаченим першим реченням цього пункту, але не раніше ніж через 10 робочих днів після дня прийняття такого рішення наглядовою радою. Перелік осіб, які мають право на отримання дивідендів за привілейованими акціями, складається протягом одного місяця після закінчення звітного року.

    9.10. Перелік осіб, які мають право на отримання дивідендів, складається в порядку, встановленому законодавством.

    9.11. Товариство в порядку, встановленому Наглядовою радою Товариства, повідомляє осіб, які мають право на отримання дивідендів, про дату, розмір, порядок та строки їх виплати.

    9.12. У разі відчуження акціонером належних йому акцій після дати складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, але раніше дати виплати дивідендів, право на отримання дивідендів залишається в особи, зазначеної у такому переліку.

    9.13. Товариство в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, здійснює виплату дивідендів через депозитарну систему України або безпосередньо акціонерам. Конкретний спосіб виплати дивідендів визначається відповідним рішенням Зборів.

    9.14. Товариство не має права приймати рішення про виплату дивідендів та здійснювати виплату дивідендів за простими акціями у разі, якщо:

    9.14.1. звіт про результати розміщення акцій не зареєстровано у встановленому законодавством порядку;

    9.14.2  власний капітал Товариства менший, ніж сума його статутного капіталу, резервного капіталу та розміру перевищення ліквідаційної вартості привілейованих акцій над їх номінальною вартістю.

    9.15.   Товариство не має права здійснювати виплату дивідендів за простими акціями у разі, якщо Товариство має зобов'язання про викуп акцій відповідно до статті 68 Закону України «Про акціонерні товариства».

 

10.  СТАТУТНИЙ ТА РЕЗЕРВНИЙ КАПІТАЛИ

 

    10.1.  Статутний капітал Товариства.

    10.1.1 .Для забезпечення діяльності Товариства створено cтатутний капітал у розмірі 238 182,00 грн. (Двісті тридцять вісім тисяч сто вісімдесят дві гривні  00коп.).

    10.1.2.  Статутний капітал Товариства поділений на 45 368 (Сорок п’ять тисяч триста шістдесят вісім) простих іменних акцій однаковою номінальною вартістю 5,25 (П’ять  гривень 25 копійок) грн  кожна акція.

    10.1.3. Товариство може здійснювати тільки приватне розміщення акцій.

    10.1.4. Статутний капітал збільшується шляхом підвищення номінальної вартості акцій або розміщення додаткових акцій існуючої номінальної вартості після реєстрації звітів про результати розміщення всіх попередніх випусків акцій та за умови відсутності викуплених Товариством акцій.

    10.1.5. Збільшення статутного капіталу Товариства із залученням додаткових внесків здійснюється шляхом розміщення додаткових акцій. Збільшення статутного капіталу Товариства без залучення додаткових внесків здійснюється шляхом підвищення номінальної вартості акцій.

   10.1.6. Збільшення статутного капіталу Товариства для покриття збитків не допускається, крім випадків, встановлених законом.

    10.1.7. Статутний капітал зменшується шляхом зменшення номінальної вартості акцій або шляхом анулювання раніше викуплених Товариством акцій та зменшення їх загальної кількості, якщо це передбачено Статутом.

    10.1.8. Товариство має право анулювати викуплені ним акції та зменшити статутний капітал або підвищити номінальну вартість решти акцій, не змінюючи при цьому розмір статутного капіталу.

    10.1.9. Товариство має право здійснити консолідацію всіх розміщених ним акцій, внаслідок чого дві або більше акцій конвертуються в одну нову акцію того самого типу і класу.

    10.1.10. Обов'язковою умовою консолідації є обмін акцій старої номінальної вартості на цілу кількість акцій нової номінальної вартості для кожного з акціонерів.

    10.1.11.Товариство має право здійснити дроблення всіх розміщених ним акцій, внаслідок чого одна акція конвертується у дві або більше акцій того самого типу і класу.

    10.1.12. Консолідація та дроблення акцій не повинні призводити до зміни розміру статутного капіталу Товариства.

    10.2.  Резервний капітал Товариства.

    10.2.1. Акціонерне товариство формує резервний капітал у розмірі 15 відсотків статутного капіталу. Резервний капітал формується шляхом щорічних відрахувань від чистого прибутку Товариства або за рахунок нерозподіленого прибутку. До досягнення встановленого  розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 відсотків суми чистого прибутку Товариства за рік.

    10.2.2. Резервний капітал створюється для покриття збитків товариства, а також для виплати дивідендів за привілейованими акціями.

     10.3.  Власний капітал (вартість чистих активів) Товариства.

    10.3.1. Власний капітал (вартість чистих активів) Товариства - різниця між сукупною вартістю активів Товариства та вартістю його зобов'язань перед іншими особами.

    10.3.2. Якщо вартість чистих активів стає меншою, ніж мінімальний розмір статутного капіталу, встановлений законодавством для акціонерних товариств, Товариство зобов'язане протягом 10 місяців з дати настання такої невідповідності усунути її або прийняти рішення про ліквідацію.

    10.4. Товариство є власником:

    10.4.1.  майна, переданого йому засновниками та акціонерами Товариства у власність, як вклад до статутного (складеного) капіталу;

    10.4.2.  продукції, виробленої Товариством у результаті господарської діяльності;

    10.4.3.  одержаних доходів;

    10.4.4   іншого майна, набутого на підставах, що не заборонені законом.

 

11.   АКЦІОНЕРИ

 

    11.1.   Акціонерами визнаються власники акцій Товариства – фізичні та юридичні особи.

    11.2.  Товариство не може мати єдиним учасником інше підприємницьке товариство, учасником якого є одна особа. Товариство не може мати у своєму складі лише акціонерів – юридичних осіб, єдиним учасником яких є одна й та ж особа.

    11.3.  Товариство не відповідає за зобов'язаннями акціонерів. До Товариства та його органів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення акціонерами протиправних дій, крім випадків, визначених законом.

    11.4.   Акціонери не відповідають за зобов'язаннями Товариства і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Товариства, тільки в межах належних їм акцій. До акціонерів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення протиправних дій Товариством або іншими акціонерами.

    11.5.  Акціонери, які не повністю оплатили акції солідарно відповідають за зобов'язаннями Товариства у межах неоплаченої частини вартості належних їм акцій.

    11.6.  Кожною простою акцією Товариства її власнику – акціонеру надається однакова сукупність прав, включаючи права на:

    11.6.1.  участь в управлінні Товариством;

    11.6.2.  отримання дивідендів;

    11.6.3.  отримання у разі ліквідації Товариства частини його майна або вартості частини майна Товариства;

    11.6.4. отримання інформації про господарську діяльність Товариства;

    11.6.5. голосування на Зборах з розрахунку: одна проста акція Товариства – один голос для вирішення кожного питання на Зборах, крім випадків проведення кумулятивного голосування;

    11.6.6 ознайомлення з письмовими повідомленнями акціонерів – членів Наглядової ради про призначення представників у Наглядовій раді;

    11.6.7. переважне право на придбання акцій Товариства, які пропонуються їх власником до продажу, а також при додатковій емісії;

    11.6.8. на здійснення обов'язкового викупу Товариством належних йому голосуючих акцій з підстав, передбачених Законом України «Про акціонерні товариства»;

    11.6.9. інші права, передбачені законодавством та внутрішніми актами Товариства.

    11.7.    Акціонери зобов'язані:

    11.7.1. дотримуватися вимог законодавства та внутрішніх актів Товариства;

    11.7.2. виконувати рішення Зборів, інших органів Товариства;

    11.7.3. виконувати свої зобов'язання перед Товариством, у тому числі пов'язані з майновою участю;

    11.7.4.  оплачувати акції у розмірі, в порядку та засобами, що передбачені Статутом;

    11.7.5.  не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Товариства.

 

 

12.  АКЦІЇ

 

    12.1.   Усі акції Товариства є іменними та існують виключно в бездокументарній формі.

    12.2.   Товариство може здійснювати емісію акцій тільки за рішенням Зборів.

    12.3. Товариство може здійснювати розміщення інших цінних паперів, крім акцій, за рішенням Наглядової ради. Рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків вартості активів Товариства, приймається Зборами.

    12.4.  Акції Товариства не можуть купуватися та / або продаватися на фондовій біржі, за винятком продажу шляхом проведення на біржі аукціону.

    12.5.    Товариство не має права приймати в заставу власні цінні папери.

    12.6.    Товариство не може придбавати власні акції, що розміщуються.

    12.7.   Положення пункту 2 статті 8 Закону України «Про акціонерні товариства» не поширюється на Товариство.

 

 

Переважне право на придбання акцій

 

           12.8.    Акціонери мають переважне право на придбання акцій, що продаються іншими акціонерами, за ціною та на умовах, запропонованих акціонером третій особі, пропорційно кількості акцій, що належать кожному з них. Переважне право акціонерів на придбання акцій, що продаються іншими акціонерами, діє протягом двох місяців з дня отримання Товариством повідомлення акціонера про намір продати акції.

    12.9.  Строк переважного права становить 30 днів з дня отримання Товариством відповідного повідомлення. Строк переважного права припиняється у разі, якщо до його спливу від усіх акціонерів отримані письмові заяви про використання або про відмову від використання переважного права на купівлю акцій.

    12.10.  Акціонер, який має намір продати свої акції третій особі, зобов'язаний письмово повідомити про це решту акціонерів із зазначенням ціни та інших умов продажу акцій. Повідомлення акціонерів здійснюється через Товариство. Після отримання письмового повідомлення від акціонера, який має намір продати свої акції третій особі, Товариство зобов'язане протягом двох робочих днів направити копії повідомлення всім іншим акціонерам Товариства. Повідомлення акціонерів здійснюється за рахунок акціонера, який має намір продати свої акції.

    12.11. Якщо Акціонери не скористаються переважним правом на придбання всіх акцій, що пропонуються для продажу, протягом строку, встановленого законодавством та внутрішніми актами Товариства, акції можуть бути продані третій особі за ціною та на умовах, що повідомлені акціонерам Товариства.

    12.12.  Переважне право не поширюється на випадки переходу права власності на акції в результаті їх спадкування чи правонаступництва.

    12.13. У разі виникнення права звернення стягнення на акції Товариства у зв'язку з їх заставою відчуження таких акцій здійснюється з дотриманням переважного права акціонерів на придбання цих акцій.

    12.14. Переважне право Товариства на придбання акцій власної емісії, що пропонуються їх власником до відчуження третім особам, не допускається.

   

 

13.  ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ

 

    13.1. Трудовий колектив Товариства складають усі працівники Товариства, які працюють у Товаристві за трудовими договорами.

    13.2.  Трудовий колектив:

    13.2.1. розглядає та ухвалює проект Колективного договору (якщо такий договір вимагається законодавством або трудовим колективом);

    13.2.2. розглядає та приймає рішення, що стосуються самоуправління трудового колективу;

    13.2.3. вирішує інші питання, що знаходяться в його компетенції згідно з законодавством.

    13.3.  Трудовий колектив здійснює свої повноваження шляхом проведення Зборів трудового колективу.

 Збори трудового колективу можуть своїм рішенням утворювати виборний орган з компетенцією та повноваженнями, які визначають Збори трудового колективу в межах, встановлених законодавством.

    13.4.  Проведення колективних переговорів і укладення колективного договору від імені роботодавця покладається на Правління.

 

 

14. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ТА ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК

 

    14.1.  Бухгалтерський та фінансовий облік у Товаристві ведуться згідно з вимогами законодавства України та загальноприйнятими стандартами обліку.

 

 

15. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

 

    15.1. Товариство припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим підприємницьким товариствам - правонаступникам (шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення), або в результаті ліквідації.

    15.2.   Порядок перетворення, злиття, приєднання, поділу Товариства або виділу з нього встановлюється згідно законодавства України. У випадку перетворення, злиття, приєднання, поділу Товариства або виділу з нього, акції Товариства конвертуються в акції товариств-правонаступників або, у разі перетворення, в частки (паї) підприємницького товариства-правонаступника і розподіляються в порядку, встановленому законодавством.

    15.3.  Товариство може бути ліквідоване:

    15.3.1. за рішенням Зборів;

    15.3.2. на підставі рішення суду про визнання недійсною державної реєстрації Товариства через допущені при його створенні порушення, які не можна усунути;

    15.3.3. на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством про банкрутство;

    15.3.4.  в інших випадках, встановлених законодавством.

    15.4.  Підстави та порядок ліквідації Товариства визначаються законодавством.

    15.5. Рішення про ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку ліквідації, а також порядку розподілу між акціонерами майна, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, приймають Збори, крім передбачених законодавством випадків.

    15.6. Товариство є таким, що припинилося, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

 

 

16.  ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ

 

16.1. Внесення змін до Статуту Товариства оформляється викладенням Статуту в новій редакції, засвідченої  підписом Голови Зборів або особою уповноваженою рішенням таких Зборів.

16.2.  Внесення змін до Статуту Товариства є виключною компетенцією Загальних Зборів акціонерів.

16.3. Зміни до Статуту, які стосуються відомостей, включених до єдиного державного реєстру, набирають чинності для третіх осіб з дня їх державної реєстрації. 

 

 

 

 

    Голова Загальних Зборів акціонерів                                     Дудзяний Богдан Михайлович

 

   Секретар Загальних Зборів акціонерів                                 Стельмах Марія Володимирівна